„Wolontariat to jest to” – grupa wolontariuszy o nazwie „Złote serca” ze szkoły w Jasienicy

W dniu 29.11.2017 r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. J. Korczaka w Jasienicy w ramach projektu „Wolontariat to jest to” współfinansowanego ze środków LGD „Równiny Wołomińskiej” i Powiatu Wołomińskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli LGD „Równiny Wołomińskiej” z grupą wolontariuszy o nazwie „Złote serca”. Tematem spotkania było przedstawienie roli wolontariatu w udzielaniu pomocy potrzebującym. Obecni wolontariusze wypowiadali się nt. dlaczego warto pomagać innym. Spotkanie poprowadził Pan Grzegorz Grabowski – Prezes Zielonkowskiego Forum Samorządowego oraz Pani Beata Trojanek Wiceprezes LGD „Równiny Wołomińskiej”. Ze strony Szkoły w Jasienicy obecna była Pani Marlena Pałka – opiekun grupy wolontariuszy.

Czytaj dalej „Wolontariat to jest to” – grupa wolontariuszy o nazwie „Złote serca” ze szkoły w Jasienicy

III Bieg z Naturą i Kulturą

Kapryśna pogoda postanowiła jednak oszczędzić uczestników tegorocznej trzeciej już edycji Biegu z Naturą i Kulturą, który odbył się w okolicach malowniczych Urli. Wydarzenie zgromadziło osoby z wielu środowisk i co najważniejsze – udział w nim wzięły osoby w różnym wieku od kilkulatków w górę.

Chociaż start zaplanowano na godzinę 11.00 to organizatorzy rozpoczęli swoje działania już o godzinie 8.00. Trzeba było bowiem zainstalować specjalistyczną bramkę rejestrującą uczestników, którzy wyruszali na wyznaczoną trasę biegu, co zrobiła specjalistyczna firma Ultimasport.

Trzeba było również oznakować miejsce startu i mety oraz trasę biegu. Jako pierwsi na trasę wyruszyli najmłodsi pod czujnym okiem Małgorzaty Gałązki z Gminnego Centrum Kultury w Jadowie. Trasa biegu wiodła przez urokliwe zakątki dostarczając uczestnikom wyjątkowo przyjemnych wrażeń o czym informowali organizatorów po przekroczeniu linii mety. – Bardzo sympatyczne wydarzenie – mówili niemalże jednogłośnie nieco pół godziny po starcie – tyle bowiem najlepsi potrzebowali na przebiegnięcie dziesięciokilometrowej trasy. Nie mniej zadowoleni od dorosłych na metę wrócili najmłodsi uczestnicy wydarzenia, a ich powrót zbiegł się w czasie z zakończeniem Biegu przez dorosłych.

Nad bezpieczeństwem uczestników Biegu czuwali druhowie z okolicznych OSP, którzy licznie stawili się na miejscu startu na długo przed rozpoczęciem wydarzenia.

Na trasie leśnych duktów biegnących wspierali sędziowie. Potrzebujący uczestnicy mogli uzupełnić zapasy wody rozstawione na trasie biegu. Od strony medycznej bieg zabezpieczała ekipa profesjonalnych ratowników medycznych wyposażonych nie tylko w niezbędny sprzęt do ratowania życia ale również w karetkę pogotowia.

Na mecie, po chwili na złapanie oddechu, przyszedł czas na regenerację sił i ciepły posiłek, loterię fantową oraz nagrodzenie zwycięzców.

Wśród kobiet klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. Elżbieta Rosa z czasem 00:49:36
  2. Katarzyna Michalik z czasem 00:51:58
  3. Ewa Polak z czasem 00:53:12

Najlepsi wśród panów:

  1. Sylwester Kuśmierz z czasem 00:36:32
  2. Dariusz Król z czasem 00:38:07
  3. Adam Malewicz z czasem 00:40:29

Najlepsi w grupie najmłodszych

  1. Mateusz Siuchta z czasem 01:14:03
  2. Hubert Ziółkowski z czasem 01:14:03
  3. Maja Ziółkowska z czasem 0114:04

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz gadżety promujące Powiat Wołomiński przygotowane przez organizatorów III Biegu z Naturą i Kulturą – LGD Równiny Wołomińskiej i Powiat Wołomiński.

Nagrody wręczał zawodnikom Rafał Rozpara – Prezes LGD „RW” oraz Andrzej Zbyszyński – Radny, Przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Radzie Powiatu Wołomińskiego.

W organizację biegu czynnie włączyli się wolontariusze z OSP, Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury oraz z LO w Urlach. – Wszystkim chciałbym w imieniu organizatorów bardzo serdecznie podziękować – mówi Rafał Rozpara – Prezes LGD „RW”. – Choć pogoda w ciągu ostatnich tygodni jest bardzo kapryśna i jeszcze dzień przed naszym wydarzeniem padało, nam udało się idealnie wybrać termin i godzinę naszego biegu, podczas którego niebo się nieco wypogodziło.

III Bieg z Naturą i Kulturą współfinansowany był ze środków Powiatu Wołomińskiego i Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”.